Jak przygotować się do sesji rodzinnej u fotografa?

Fotografia studyjna i jak się do niej przygotować?

Podczas zapytań o sesję fotograficzną, coraz częściej pada pytanie – „a jak się mamy przygotować?”. I chociaż nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie to postaram się odpowiedzieć na nie w paru podpunktach, co może w znacznym stopniu ułatwić sesję studyjną.

1. Bądźcie sobą.

Pamiętajcie, że przychodzicie uchwycić chwilę. Postarajcie się wyluzować (nie przychodzicie na egzamin, nikt was nie będzie wypytywał o doświadczenie zawodowe, nie musicie znać się na fotografii ani pozowaniu – od tego jest fotograf).  Jeśli ja przyjeżdżam do was, to w zasadzie najlepiej umówić termin dopasowany w miarę możliwości również do waszego cyklu dnia 🙂

2. Porozmawiajmy.

To rekomenduję wszystkim. Niektórzy pierwszy kontakt, z reguły mają ze mną przez telefon lub online, ale zanim zaczniemy zatrzymywać czas na kliszach chwilę porozmawiajmy. To zawsze rozluźnia jakiekolwiek napięcie i łatwiej jest być sobą na zdjęciach, gdy już przekonacie się, że jednak „Pan po drugiej stronie obiektywu” jest już wam znany 🙂

3. Ubiór

Ubierzcie się w to, w czym czujecie się swobodnie. Świetnie gdy kolory ubrań osób na zdjęciach w miarę ze sobą współgrają (mówię tu o sesjach 2 lub 3 osobowych), ale nie ma tragedii gdy jest inaczej.

4. Gadżety i inne ozdobniki

Chociaż z reguły jestem zwolennikiem prostych i w miarę naturalnych sesji to nie przeszkodzi gdy na planie zdjęciowym pojawi się kilka ozdób i gadżetów, ulubionych maskotek – wszystko w myśl zasady co za dużo to niezdrowo. Chodzi o to, żeby po sesji chwaląc się zdjęciem można było je znaleźć pośród 300 balonów i innych maskotek 🙂 Pamiętajcie, że to dziecko lub Wy jesteście najważniejsi na zdjęciu i to tu powinna być skupiona uwaga odbiorcy. Reszta oczywiście tworzy klimat, ale dobrze jest gdy proporcje są zachowane.

A jeżeli i wam marzy się sesja w podobnym stylu to zapraszam do zapoznania się z moją ofertą.

Comments are closed.

Discover more from POZYTYV.com

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading